Wolontariusze PSE podarowali nam nowe pokoje!

PRACOWNICY PSE ODNOWILI POKOJE DZIECI W DOMU DZIECI W PĘCHERACH

 Mieszkańcy domu dzieci w Pęcherach (gm. Piaseczno) od niedzieli mogą cieszyć się świeżo odnowionymi pokojami. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych w placówce pojawiło się nowe wyposażenie, a pracownicy PSE w ramach wolontariatu odmalowali sypialnie dzieci.

 

12 wolontariuszy, 55 litrów farby i dwa dni pracy były potrzebne, by pokoje odzyskały blask. Pracownicy PSE szpachlowali, szlifowali i malowali ściany, a następnie skręcali nowe biurka i szafki. Wszystko po to, by 11 małych lokatorów placówki dobrze czuło się w swoich pokojach i chętnie spędzało w nich czas na zabawie i nauce. Remont był możliwy dzięki wsparciu finansowemu PSE. Za przekazane środki zakupiono materiały do remontu, meble, łóżka oraz wymieniono drzwi wewnętrzne.

Nie była to pierwsza współpraca PSE z domem dziecka w Pęcherach. W 2018 roku spółka przekazała 10 komputerów wraz z dodatkowym wyposażeniem do użytku podopiecznych tej placówki. Jest to ośrodek typu interwencyjnego, obecnie mieszka w nim 11 dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Zadaniem placówki jest wspieranie rodziny i sprawowanie pieczy zastępczej, zapewniając czasową opiekę i wychowanie dzieciom, gdy ich rodzice nie mogą się nimi odpowiednio zająć. Wychowawcy domu dziecka w Pęcherach zajmują się także dziećmi, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i wymagają natychmiastowej opieki.

PSE zaangażowały się we współpracę z Domem Dziecka w Pęcherach w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Działalność społeczna PSE koncentruje się na wspieraniu projektów rozwijających lokalną infrastrukturę społeczną, m.in. w obszarze oświaty, ochrony środowiska, pomocy społecznej, promocji zdrowia, czy aktywizacji kulturalno-społecznej. Projekty te mają poprawiać bezpieczeństwo i jakość życia osób w różnym wieku.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego w Polsce. Odpowiadają za bezpieczną i stabilną pracę systemu elektroenergetycznego na terenie całego kraju.